Aktualności

 • DZIEŃ PATRONA 2018

  24 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się DZIEŃ PATRONA.

  Uczniowie klas trzecich przygotowały nowatorską akademię w formie audycji radiowej.

 • XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

  Dobiegła końca XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej koło Żywca. Konkurs objęty jest patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, w konkursie wzięły udział placówki oświatowe z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Prace konkursowe wyrażające piękno beskidzkiego folkloru, sztuki oraz krajobrazu miały różnorodną formę wyrazu artystycznego, od szeroko rozumianej plastyki poprzez muzykę do prozy i poezji. 10 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu z powiatu cieszyńskiego. Ogromnie cieszy fakt, że uczniowie z naszej góreckiej szkoły stanowili liczną grupę uczestników konkursu i zajęli wysokie lokaty.

 • Rozstrzygniecie konkursu „Smog w mojej małej miejscowości”

  W miesiącu styczniu wraz z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej wykonaliśmy plakaty mające na celu; edukacje ekologiczną w zakresie poprawy jakości powietrza. Ukazaliśmy postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie człowieka oraz komfort życia bez smogu.

 • Wielkanoc 2018

  Życzenia

 • Sukces Zuzanny Maciejczek

  Kolejnym sukcesem może pochwalić się Zuzanna Maciejczek, uczennica klasy 6b, która 27 marca 2018r. zdobyła III miejsce w XII Regionalnym Konkursie Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego dla szkół podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl