Góreccy uczniowie zdominowali podium konkursu literackiego „Zwierzyniec”

Góreccy uczniowie zdominowali podium konkursu literackiego „Zwierzyniec”

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie miejsca na podium w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu „Zostań pisarzem z…”, czyli „Zwierzyniec”. Organizatorem konkursu od lat jest Biblioteka Miejska w Cieszynie. Do tegorocznej edycji nadesłano ponad 70 prac.

Pierwsze miejsce zajął Daniel Sokalski z klasy 6d (op. D. Badura), kolejni na podium uplasowali się Filip Tyc (kl. 6d, op. D. Badura), Aleksander Szczotka (kl. 4b, op. D. Badura) i Jan Heller (kl. 5a, op. U. Pyda).

Co ciekawe, laureat pierwszego miejsca wprost odniósł się w swojej pracy do nowej rzeczywistości związanej z COVID 19. Być może pisanie stało się odskocznią od trudu przebywania w domu wiosną tego roku?

Nasza szkoła otrzymała również Nagrodę Specjalną – spotkanie z patronem konkursu, pisarzem książek dla dzieci, panem Marcinem Pałaszem, gdyż nadesłaliśmy najwięcej prac konkursowych. Ze względu na epidemię koronawirusa spotkanie zostało przełożone na jesień tego roku – mimo wszystko nie tracimy nadziei na udział w tym wydarzeniu.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia nagród laureatom na stronie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie oraz na stronie FB biblioteki.

 

Jesteśmy bardzo zbudowane poziomem prac oraz ilością uczestników, którzy mimo trudnych warunków nauki w czasie pandemii tak licznie odpowiedzieli na naszą propozycję wzięcia udziału w konkursie – to ponad 30 uczniów naszej szkoły.

 

Świetnie, że zrobiliśmy coś wspólnie – zwłaszcza teraz, w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 

Laureatom zaś serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.

 

D.Badura

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl