• E- Dziennik VULCAN
 • WAŻNE !

  Informacje i dokumenty do pobrania

  dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej

  i oddziału przedszkolnego

Adwent w Wiedniu

Adwentowe wyjazdy uczniów Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich, stają się już powoli tradycją..

Wraz z turystami z całego świata, mogą oni uczestniczyć w bożonarodzeniowym jarmarku świątecznym, poczuć niepowtarzalny klimat zbliżających się świąt, zwiedzić wspaniałe zabytki stolicy Austrii, poznać jej historię.

 

Spacer głównymi ulicami wiedeńskiej starówki, przypominającymi w tym okresie barwnie przystrojone i oświetlone sale balowe zapełnione radosnym tłumem gości, pozostawia niezapomniane wrażenia.

Nasi uczniowie z łatwością wpisali się w atmosferę beztroskiego świętowania, wykonując brawurowo dynamiczną piosenkę Siklawy – „Takiego Janicka", co też spotkało się z żywą reakcją międzynarodowej publiczności.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznego wyjazdu, była wizyta w tzw. wiosce Hundertwassera. To kompleks obiektów, zaprojektowanych przez nietuzinkowego, austriackiego architekta światowej sławy, inspirującego się w pewnym stopniu twórczością Gaudiego. Dzieła Hundertwassera charakteryzują się konsekwentnym brakiem symetrii, unikaniem prostych linii i kątów.

Integralnymi elementami budowli. stają w się drzewa i krzewy rosnące na dachach i w zagłębieniach murów.

 

Atmosferę naszej wyprawy ilustrują załączone fotografie.

K. Jurys - szmukier

 

 

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl