• E- Dziennik VULCAN
 • WAŻNE !

  Informacje i dokumenty do pobrania

  dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej

  i oddziału przedszkolnego

SŁODKIE MIKOŁAJKI I TEATRZYK KAMISHIBAI

 
6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach czekolady organizowanych przez "Manufakturę Smaku" w Brennej. Zajęcia okazały się dobrym sposobem na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację. Dzieci poznały historię czekolady, technikę jej przygotowania i wykorzystania.  Podczas zajęć rozsmakowały się w prawdziwej czekoladzie. Samodzielnie, pod okiem mistrzyni tworzyły różnorodne, czekoladowe kształty. Zajęcia sprawiły dzieciom radość, pobudziły wyobraźnię i uczyły pracy w zespole. Była to prawdziwa czekoladowa frajda. Wykonane przez siebie słodkości zabrały do domu.
 
Drugą częścią Mikołajkowego wyjazdu były warsztaty czytelnicze w Gminnej Bibliotece w Brennej, podczas których dzieci poznały magiczny teatrzyk Kamishibai - japońską sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji. Sztukę tę można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Dzieci wysłuchały "Legendy o Skarbniku" a w nawiązaniu do wysłuchanej historii wykonały z kartonu górnicze latarenki.
Tekst: A. Holeksa
Zdjęcia: J. Skóra
 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl