Spotkanie z Ewą Chotomską

2 października 2019 r. klasy drugie naszej szkoły wybrały się na pieszą wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” na spotkanie autorskie z p. Ewą Chotomską, prywatnie- córką popularnej poetki Wandy Chotomskiej. Dzieci zapoznały się z twórczością obu pań. Pani Ewa wcieliła się ponownie w rolę Ciotki Klotki z popularnego programu „Tik- Tak” oraz opowiadała ciekawe historyjki z czasów, kiedy nasi rodzice byli dziećmi. Uczniowie mieli okazję wysłuchania i wspólnego zaśpiewania słynnych piosenek z repertuaru Zespołu Fasolki, który p .Ewa Chotomska założyła. W dorobku p. Ewy znalazło się wiele scenariuszy programów telewizyjnych, filmów edukacyjnych, kilku animowanych, około 50 teledysków dla dzieci i ponad 500 piosenek, z których kilkanaście, m.in.”Szczotka,pasta, kubek” czy „ Moja fantazja” stało się kultowymi. Pisała również scenariusze do popularnego programu dla dzieci „Tik- Taka”. Współpracowała także z innymi programami, m.in. „Budzik”, „Jedyneczka”. Przez 30 lat związana była z TVP. Dla dzieci było to niezapomniane spotkanie.

Katarzyna Holisz

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl