• E- Dziennik VULCAN
 • WAŻNE !

  Informacje i dokumenty do pobrania

  dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej

  i oddziału przedszkolnego

Spotkanie z okruchem tradycji

 

W październiku 2018r. uczniowie klasy pierwszych naszej szkoły udały się na pieszą wycieczkę do naszej regionalnej agroturystyki „Chaty Chlebowej” w Górkach Małych. Prowadzący warsztaty pokazali dzieciom jak wyglądało życie ich dziadków. Najmłodsi zapoznali się m.in. z niezbędnym do życia wyposażeniem domu oraz procesem wyrobu masła i sera. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić, aby z małego ziarna powstał bochen chleba. Wysłuchali również ciekawostki z życia pszczół oraz mieli okazję oglądać dawny sprzęt rolniczy. Całość pokazu zakończyła się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową- wszystko domowej roboty. Warsztaty były ciekawą lekcją o tym ,jak kiedyś wyglądało życie na wsi.

Katarzyna Holisz

 

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl