Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek, 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych bo śmiech to zdrowie. Naukowo potwierdzono bowiem, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne, kolorowe barwy.  Drzwi klas zostały udekorowane uśmiechniętymi, żółtymi buźkami a każdy uczeń przykleił sobie taką samą buźkę na swoje ubranie.
Przygotowano na korytarzu stanowisko fotograficzne, gdzie dzieci mogły sobie zrobić śmieszne zdjęcie wykorzystując do tego specjalne foto gadżety. Przez radiowęzeł zostały odczytane ciekawe informacje na temat pozytywnego wpływu radosnego uśmiechu.
W tym dniu było u nas bardzo wesoło i kolorowo. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w obchody tak wspaniałego święta.

Ważne!
Uśmiechajmy się, bo minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu,
a ponadto przedłuża życie o 10 minut!

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl