Dzień kolorowej skarpetki

Zbliża się 21 marca – Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
Osoby z zespołem Downa przejawiają charakterystyczne cechy wyglądu oraz posiadają pewne ograniczenia fizyczne i genetyczne. Są jednak radosne, mają marzenia, pragną naszej akceptacji i przyjaźni. Wyróżniają się wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Wiele z nich jest utalentowanych w dziedzinach artystycznych i sportowych.
Kolorowe skarpetki są symbolem naszej tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
W związku z tym, że na 21 marca w naszej szkole zaplanowany jest „Dzień Zielony”, zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do założenia dwóch różnych kolorowych skarpetek w dniu kolejnym, tj. 22 marca (wtorek).
Życzymy dobrej zabawy i dużo uśmiechu!
Sawa Podżorna-Brudny
Jolanta Wituła

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl