Dzień liczby Pi

W poniedziałek, 14 marca 2022r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień liczby Pi - najsłynniejszej stałej matematycznej. Uczniowie tego dnia, na lekcjach matematyki, poszerzali wiedzę na temat liczby Pi oraz jej zastosowania. Inicjatywa ta miała na celu rozwijanie zainteresowań matematyką, popularyzowanie wiedzy matematycznej, jak również wyrobienie wśród uczniów przekonania, że szkoła jest miejscem, gdzie można się jednocześnie uczyć i bawić. Nauczyciele matematyki podczas lekcji prezentowali film poświęcony liczbie Pi. Uczniowie mierzyli obwód i średnicę przedmiotów, które miały kształt koła i wyznaczali jak najdokładniej stosunek obwodu do średnicy. Podczas zajęć uczniowie tworzyli również swoje Miasta liczby Pi, które później można było podziwiać na gazetce. Mogli się także dowiedzieć, na którym miejscu po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi znajduje się grupa cyfr, która przedstawia datę ich urodzenia, wysłuchać muzyki skomponowanej przez przypisanie tym samym cyfrom w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi odpowiednich nut oraz wysłuchać piosenki ułatwiającej zapamiętywanie pierwszych 100 cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl