Gimnazjaliści w Teatrze Starym w Krakowie

2 czerwca już po raz szósty uczniowie naszego gimnazjum mogli uczestniczyć w wyjeździe do Teatru Starego w Krakowie. W ciągu sześciu lat wyjazdom tym przyświecały trzy cele: promowanie kultury wysokiej, jej odbioru oraz rozbudzanie artystycznej wrażliwości wśród gimnazjalistów. Tym razem udaliśmy się na sztukę Henrika Ibsena „Wróg ludu” w reżyserii dyrektora teatru, Jana Klaty. Mimo iż wyjazd ten, podobnie jak w latach ubiegłych, adresowany był przede wszystkim dla uczniów kończących naukę w naszym gimnazjum, czyli przyszłych absolwentów, w spotkaniu z aktorami Starego Teatru mogli wziąć udział również rodzice, uczniowie młodszych klas, a także nauczyciele. Zmierzenie się z repertuarem krakowskiego teatru zawsze było doświadczeniem trudnym i wymagającym, ale na pewno nie pozostawiało widza obojętnym na to, co zobaczył. Kolejny wyjazd już za rok.

D. Badura

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl