Jasełkowe kolędowanie

„Mędrcy świata, monarchowie, / Gdzie śpiesznie dążycie?” - jasełkowe kolędowanie w góreckiej szkole 22 grudnia w ZSP w Górkach Wielkich, a 6 stycznia w sali Mikroklimat przy parafii p.w. Wszystkich Świętych mogliśmy uczestniczyć w przepięknych jasełkach przygotowanych przez uczniów góreckiej szkoły.

Tegoroczne jasełka zostały wzbogacone o sceny starotestamentowe. Obrazki z Księgi Rodzaju przypominały kuszenie pierwszych ludzi przez węża, spożycie przez nich zakazanego owocu z drzewa poznania dobra i zła, a w konsekwencji wydalenie Adama i Ewy z Raju. Wiarę w odkupienie człowieka przyniosło narodzenie Chrystusa, którego w ubogiej stajence odwiedzili ludzie różnych stanów i stron świata, wśród nich Trzej Królowie: „To kadzidło, mirrę, złoto / Niesiem, Jezu szczerze, / Co dajemy Ci z ochotą, / Od nas przyjm w ofierze”. Uważni widzowie mogli dostrzec w ich twarzach wizerunki trzech władców Polski, co stanowiło nawiązanie do obchodów 1050-lecia chrztu Polski przez Kościół katolicki w minionym 2016 roku. Maleńki Jezus błogosławił wszystkim przybyłym do betlejemskiej stajenki, a nam zgromadzonym nie pozostało nic innego, jak wspólnie zanucić tekst kolędy: „Ach! Witaj Zbawco z dawna żądany, / Cztery tysiące lat wyglądany! / Na Ciebie króle, prorocy czekali, / A Tyś tej nocy nam się objawił”.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl