Konkurs Instalogik

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny skierowany dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. 

Konkurs  jest trzy etapowy i w całości realizowany jest  on-line. W pierwszym etapie konkursu uczniowie zostali zapoznani z kilkoma instrukcjami języka Assembly. Przed drugim etapem na stronie konkursu udostępnione zostało pełne środowisko programistyczne języka Assembly oraz materiały szkoleniowe pozwalające szerzej zapoznać się z tym językiem i przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Na otwartych sesjach próbnych uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w rozwiązywaniu zadań programistycznych. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny. Z myślą o uczniach klas 7-8 przygotowane zostały zadania z gwiazdką.

W III edycji  konkursu wzięło udział 6420 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 3133 uczestników, a do III etapu zakwalifikowano 1739 uczestników.

W naszej szkole udział w konkursie wzięło dwóch uczniów: Józef Klus (zakończył przygodę z konkursem na I Etapie) oraz Filip Kraś (dotarł do II etapu, gdzie uzyskał trzeci wynik w powiecie cieszyńskim, jednak w skali ogólnopolskiej nie wystarczyło to do zakwalifikowania się do etapu finałowego). Gratulujemy!

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl