Laboratoria przyszłości

Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich we współpracy z Gminą Brenna otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego projektu „Laboratorium przyszłości”, którego celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Dzięki inicjatywie, szkoły otrzymają m.in.:
• drukarki 3D z akcesoriami
• mikrokontrolery z czujnikami i innymi akcesoriami
• sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
• stacje lutownicze
Środki finansowe przekazane zostały w formie wsparcia finansowego na podstawie art. 65 ust. 28 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
W naszej szkole w ramach tego projektu łączymy zakupy wyposażenia obowiązkowego zawartego w katalogu i sfinansowanego przez MEiN wraz z samodzielnie przeprowadzonym remontem kolejnych pomieszczeń i przygotowaniem ich do realizacji zajęć.
Zapraszamy do pierwszej fotorelacji z remontu sali 02, która po zalaniu w lipcu 2021 roku wymagała gruntownych nakładów. Sala ta przeznaczona jest do realizacji zajęć z techniki i plastyki. Następne odsłony w kolejnych tygodniach i miesiącach. 😉
 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl