MAKS MATEMATYCZNY III

Dnia 9 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Maks Matematyczny, który jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego wykorzystującą technologie informatyczne. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w danym dniu przez 60 minut. W tym czasie może grać dowolną ilość razy, w celu uzyskania jak najwyższej sumy najlepszych wyników w obu grach. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu – Anny Kociomyk. Wszystkich uczestników w kategorii klas piątych było ok. 1400 i tyle samo w kategorii klas szóstych.

Wyniki naszych uczniów:

 • Jakub Urbanowicz z klasy 5a zajął 14 miejsce w województwie i 108 miejsce w kraju uzyskując wynik dobry;
 • Dariusz Cieślar z klasy 6b zajął 11 miejsce w województwie i 139 miejsce w kraju uzyskując wynik dobry;
 • Józef Strach z klasy 6a zajął 23 miejsce w województwie i 358 miejsce w kraj;
 • Julian Heller z klasy 5a zajął 42 miejsce w województwie i 464 miejsce w kraj;

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl