Narodowe Święto Niepodległości

 

 

Dnia 13.11.2017 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Niepodległości. Tego roku program słowno - muzyczny  przygotowała  i zaprezentowała wspólnie ze swoim wychowawcą p. Marcinem Janasikiem klasa II c gimnazjum wraz z zespołem instrumentalnym i chórem szkolnym.

Dzieci i młodzież mogły w trakcie dwóch kolejnych występów dowiedzieć się o trudnych losach naszej Ojczyzny i wyboistej drodze do odzyskania niepodległości. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna ilustrująca prezentowane treści, jednak najwięcej emocji wzbudziło wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych legionowych i żołnierskich. Na uwagę zasługuje duża liczba występujących uczestników koncertu. Łącznie swoje umiejętności recytatorskie  i muzyczne zaprezentowało ponad 60 uczniów.

 

mgr Marcin Janasik

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl