Spotkanie na Olimpie

23 października 2023 roku na lekcji języka polskiego w klasie 5c odbyło się spotkanie na Olimpie, podczas którego uczniowie wcielili się w postacie bogiń i bogów greckich. W siedzibie bogów pojawiły się: królowa Olimpu – Hera, bogini miłości i piękności – Afrodyta, mądra Atena, sprawiedliwa Temida, bogini urodzaju – Demeter, bogini łowów – Artemida, pełna wdzięku bogini młodości – Hebe, bogini ogniska domowego - Hestia oraz tajemnicza bogini ciemności, magii i czarów – Hekate. Na olimpijskie spotkanie przybyli także: bóg mórz i oceanów - Posejdon, który wzniecał i uciszał fale swoim trójzębem,  waleczny Ares, zadziorny bóg podziemnego świata umarłych – Hades, bóg słońca – Helios, bóg winorośli i dzikiej natury – Dionizos oraz bóg ognia – Hefajstos. Na uczcie olimpijskiej nie mogło zabraknąć również Hermesa – posłańca bogów i patrona podróżnych. Nad przebiegiem spotkania czuwał wszechwładny Zeus. Prezentacje bogiń i bogów greckich pozwoliły uczniom utrwalić wiedzę z mitologii, a także dobrze się bawić.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl