Święto Konstytucji 3 Maja

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły uroczyście uczcili 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga, po amerykańskiej na świecie. Rocznica jej wprowadzenia jest w Polsce Świętem Narodowym Trzeciego Maja. Z tej okazji, w piątek 29 kwietnia, odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem wychowawcy Anny Kociomyk przygotowali i przedstawili spektakl słowno-muzyczny, w którym starali się przybliżyć główne wydarzenia poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Beata Rybarska, zaś dekoracje przygotowała pani Małgorzata Polok. Ta szkolna akademia na pewno spowodowała, że nikt z uczniów nie miał wątpliwości, jakie święto obchodzimy trzeciego maja i dlaczego jest dla nas Polaków tak ważne.
 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl