Warszataty kulinarno-artystyczne

W grudniu 2016r. uczniowie klas 1-3 odwiedzili „Kozią Zagrodę” w Brennej Centrum. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach świątecznych powiązanych z wypiekiem pierników. Na początku dzieci zostały oprowadzone po zagrodzie, miały też okazję nakarmić zwierzęta. Następnie uczniowie brali udział w warsztatach wyrobu i wypieku pierników oraz regionalnych drobnych ciasteczek, które są tradycją na Śląsku Cieszyńskim. Dużo radości i zabawy mieli podczas ozdabiania swoich ciast. Każdy mógł wykazać się kunsztem zdobniczym. Podczas oczekiwania na wypiek smacznych arcydzieł, dzieci przeszły do kolejnego pomieszczenia w chacie góralskiej, gdzie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Mali artyści wykonywali ozdoby świąteczne z masy solnej. Podczas swojej pracy artystycznej mogli wysłuchać opowiadań świątecznych, związanych z tradycją Świąt Bożego Narodzenia na Śląsku Cieszyńskim. W trakcie warsztatów odbyła się również degustacja domowego chleba na zakwasie ze słodkimi konfiturami. Ze smakiem uczniowie wypili również ciepłą kawę zbożową z mlekiem. Z rękami pełnymi wypieków i upominków świątecznych, dzieci wraz z wychowawczyniami ruszyły w drogę powrotną do Górek Wielkich. Zapraszam do oglądnięcia galerii zdjęć.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl