Warsztaty z Murką

Na początku roku szkolnego klasa 3b i 3c wyruszyła na pieszą wycieczkę do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich. Tematem zajęć były „Warsztaty z Murką”. Było to spotkanie autorskie z p. Iloną Majewską, autorką książki „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”. Prowadząca zaprezentowała  krótki film animowany  o zajączkach, które musiały opuścić swój dom. Dzieci dowiedziały się, co znaczy słowo: uchodźca i azyl. Uczniowie zostali także zapoznani z fragmentami książki, która opisuje losy dziewczynki z Czeczenii. „Murka” pokazuje  ośrodek dla uchodźców z perspektywy dziecka, w którym jest zwykłe życie codzienne, problemy, radości. Warsztaty pokazały , w jaki sposób można zbudować w klasie atmosferę wzajemnego szacunku i otwartości nie tylko dla uczniów cudzoziemskich, ale w ogóle na różnego rodzaju odmienności.

K.Holisz

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl