Wycieczka do Warszawy

W dniach 25-27.09.2023r. uczniowie klasy 7b, 8a i 8b pod opiekją Beaty Sajak, Beaty Greń i Jolanty Waliczek odbyli wspaniałą wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Warszawy. W ramach projektu "Poznaj Polskę" 25.09. zwiedzili Zamek Królewski – Muzeum Rezydencję Królów Rzeczypospolitej. Uczestnicy wycieczki otrzymali zestaw audio, przez co w bardzo realny i atrakcyjny sposób mieli okazję zapoznać się z historycznym znaczeniem tego wyjątkowego miejsca. Uczniowie podziwiali piękne wnętrza komnat i sal odrestaurowanych po II wonie światowej. Na Placu Zamkowym podziwiali Kolumnę Zygumnta. Kolejnym punktem programu tego dnia było zwiedzanie zespółu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Uczniowie pochylili się nad kwaterami swoich rówieśników z Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, a także żołnierzy, którzy poświęcili życie za wolność ojczyzny. Uczniowie oddali również hołd wielu znanym postaciom ze świata sztuki, polityki czy życia społecznego i kulturowego.

Dnia 26.09.2023r. w godzinach porannych uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Wilanowa – Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Zwiedzający podziwiali kunszt architektury pałacu, jak również przepiękne ogrody. Tego dnia odbyło się również zwiedzanie Łazienek Królewskich czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie zobaczyli m.in. Pomnik Fryderyka Chopina, Starą Oranżerię, Pałac na Wyspie oraz malowniczo położony Amfiteatr. Całość tego dnia dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto uczniowie zobaczyli budynki ambasady, Sejmu i Senat, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa oraz urzędy państwowe. Następnie wraz z przewodnikiem udali się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyli Grób Nieznanego Żołnierza oraz uroczystą odprawę warty.

Dnia 27.09.2023r. grupa rozpoczęła ostatni dzień wycieczki od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję przebywać w strefie eksperymentów z blisko dwustoma eksponatami ze świata przyrody i fizyki. Każdy z eksponatów dostarczał im nowych wrażeń, a także wiedzy. Niezwykle ciekawym przeżyciem było samodzielne eksperymentowanie. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik był dla uczniów inspirującym i wciągającym spotkaniem z nauką. Kolejnym punktem programu tego dnia było podziwianie zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej , po przejściu wewnętrznym, głównym pasażem biblioteki, uczniowie weszli na piękny, zielony, udostępniony dla spacerujących dach Biblioteki, z którego można było podziwiać piękną panoramę miasta. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Powastania Warszawskiego, gdzie w niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziaływała na wszystkich obrazem, światłem oraz dźwiękiem, a aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżały powstańczą rzeczywistość. Była to nieoceniona lekcja historii, która niewątpliwie na długo zostanie w pamięci.

 

 

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl