Wyjątkowy gość

Na zaproszenie klasy 4c przybył do naszej sali lekcyjnej wyjątkowy gość– absolwent naszej szkoły i aktor grający na deskach Teatru Narodowego p. Kacper Matula. Opowiedział on uczniom m.in. jak wygląda praca aktora, dlaczego na plan filmowy wstaje się tak wcześnie, jak zapamiętać tekst, ile czasu potrzeba, aby powstał film oraz na czym polega dubbing. Nasz gość, który ukończył warszawską Akademię Teatralną zaproponował wyzwanie aktorskie i czytał tekst podręcznika na różne sposoby tzn. przeczytał na pozór nudny tekst tak jak sugerowały dzieci, czyli na wesoło, sepleniąc, będąc smutnym czy zdziwionym – co było bardzo zabawne, a czwartoklasiści nie umieli przestać się śmiać. Pan Kacper
docenił gazetkę przygotowaną przez uczniów na temat ról, jakie zagrał oraz przyjął wyjątkowe podziękowanie. Aktor był bardzo cierpliwy przy rozdawaniu autografów, zaś czwartoklasiści zrozumieli, że warto dążyć do wyznaczonego celu i spełniać marzenia!
Anna Hubczyk
 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl