ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Tak, oto nadeszły wakacje, a symboliczne zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 22 czerwca podczas uroczystej akademii. Po występie artystycznym przygotowanym przez klasę 4 d SP pod opieką Pani Dominiki Badury dyrektor szkoły, Pan Karol Niedźwiecki złożył gratulacje oraz nagrodził uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli największe sukcesy naukowe i sportowe. Dyrekcja podziękowała również rodzicom, którzy aktywnie włączali się w działania szkoły w minionym roku szkolnym. Bardzo wzruszającą częścią akademii było podziękowanie za pracę dydaktyczną nauczycielom odchodzącym na emeryturę – Pani Marii Płomieńskiej-Krzak, Pani Grażynie Kubok oraz Panu Władysławowi Gawlasowi. Wśród obecnych nie było chyba osoby, której nie zakręciła się łezka w oku, a salę wypełniły oklaski pełne wzruszenia. Wszyscy mieli poczucie, że oto kończy się pewien etap w historii szkoły w Górkach – historii, którą przez lata tworzyli ci wspaniali pedagodzy.

Na wakacje trzeba było jeszcze poczekać, ponieważ uczniów góreckiej szkoły czekały spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, w czasie których otrzymali świadectwa. Chwilę później można już było, ku radości wszystkich, zanucić tekst znanej piosenki: „To już jest koniec, nie ma już nic / Jesteśmy wolni, możemy iść / To już jest koniec, możemy iść / Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic...”.

Tylko wakacje!

Do zobaczenia we wrześniu!

 fot. Jolanta Skóra

 

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl