Aktualności

 • Adwentowy wyjazd do Wiednia

  W tradycję Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich, wpisał się adwentowy wyjazd do krajów niemieckojęzycznych. W tym roku, 1 grudnia, młodzież z klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych, wyruszyła do Wiednia - stolicy Austrii a byłej stolicy Austro-Węgier.

 • Sukces w konkursie ''Po cieszyńsku po obu stronach Olzy''

  Wielkim sukcesem może poszczycić się Zuzanna Maciejczek, uczennica klasy VIb, która 28 listopada br. zdobyła wyróżnienie w XIV Konkursie Gwar ''Po cieszyńsku po obu stronach Olzy'' .

 • KONKURS PROFILAKTYCZNY

      24 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich wzięli udział
  w konkursie profilaktycznym „Żyj bez uzależnień” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe
  w Cieszynie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie.

 • Więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu.

  Kolejny już raz, nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej  „Prezent pod choinkę". W trosce o innych - dzieci, młodzież ale też całe klasy  z wychowawcami pakowały do pudełek po butach ozdobionych świątecznym papierem prezenty, które trafią pod choinkę dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Łącznie zebrano 58 prezentów i 40 złotych. To o 11 paczek więcej niż w roku ubiegłym!

 • Czytomania

  17 listopada 2017r. w naszej szkole już po raz drugi odbył się gminny konkurs czytelniczy „Czytomania”. Swoim patronatem objął go Wójt Gminy Brenna - Pan Jerzy Pilch.

  Głównym celem „Czytomanii” było kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl