Aktualności

 • KONKURS PROFILAKTYCZNY

      24 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich wzięli udział
  w konkursie profilaktycznym „Żyj bez uzależnień” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe
  w Cieszynie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie.

 • Więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu.

  Kolejny już raz, nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej  „Prezent pod choinkę". W trosce o innych - dzieci, młodzież ale też całe klasy  z wychowawcami pakowały do pudełek po butach ozdobionych świątecznym papierem prezenty, które trafią pod choinkę dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Łącznie zebrano 58 prezentów i 40 złotych. To o 11 paczek więcej niż w roku ubiegłym!

 • Czytomania

  17 listopada 2017r. w naszej szkole już po raz drugi odbył się gminny konkurs czytelniczy „Czytomania”. Swoim patronatem objął go Wójt Gminy Brenna - Pan Jerzy Pilch.

  Głównym celem „Czytomanii” było kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Dnia 13.11.2017 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Niepodległości. Tego roku program słowno - muzyczny  przygotowała  i zaprezentowała wspólnie ze swoim wychowawcą p. Marcinem Janasikiem klasa II c gimnazjum wraz z zespołem instrumentalnym i chórem szkolnym.

 • Aby pomóc uczniom – szkolenia dla nauczycieli w SP w Górkach Wielkich

  W ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli 3 listopada 2017 r. zaprosiliśmy do naszej szkoły prof. Jacka Pyżalskiego – wykładowcę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Profesor jest doskonałym praktykiem i specjalistą z zakresu wychowania i pracy z trudną młodzieżą. Jest również autorem licznych książek, a swoją osobowością wzbudza zaufanie wśród podopiecznych oraz grona pedagogicznego.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl