Aktualności

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Tak, oto nadeszły wakacje, a symboliczne zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 22 czerwca podczas uroczystej akademii. Po występie artystycznym przygotowanym przez klasę 4 d SP pod opieką Pani Dominiki Badury dyrektor szkoły, Pan Karol Niedźwiecki złożył gratulacje oraz nagrodził uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli największe sukcesy naukowe i sportowe. Dyrekcja podziękowała również rodzicom, którzy aktywnie włączali się w działania szkoły w minionym roku szkolnym. Bardzo wzruszającą częścią akademii było podziękowanie za pracę dydaktyczną nauczycielom odchodzącym na emeryturę – Pani Marii Płomieńskiej-Krzak, Pani Grażynie Kubok oraz Panu Władysławowi Gawlasowi.

 • Bezpieczne wakacje

  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

 • Brenna oczami uczniów

  W maju uczniowie klas 6 i 7 w ramach konkursu informatycznego przygotowali prezentację multimedialną o gminie Brenna.

 • Konkurs językowy

  W dniu 13 czerwca 2018 roku odbył się już ostatni konkurs językowy, zaplanowany na rok szkolny 2017/2018. 

  W wyniku współpracy nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego mgr Agnieszki Szczotki i mgr Karoliny Jurys-Szmukier został przygotowany test leksykalno-gramatyczny sprawdzający wiedzę naszych uczniów z klas siódmych i drugich oddziału gimnazjalnego z języka angielskiego i niemieckiego. 

 • Wyniki gminnego konkursu literackiego "Zostań cesarzem reportażu"

  „Doświadczenie przebywania latami wśród dalekich Innych uczy mnie, że tylko życzliwość dla drugiej istoty może poruszyć w niej strunę człowieczeństwa” (fragment przemówienia „Spotkanie z Innym jako wyzwanie XXI wieku” wygłoszonego przez Ryszarda Kapuścińskiego 
  z okazji wręczenia mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego 1 października 2004)

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl