Aktualności

 • XI Powiatowy Konkurs „Zadbaj o swoje zdrowie”

  Dnia 11.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mnichu odbył się XI Powiatowy Konkurs „Zadbaj o swoje zdrowie”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjów powiatu cieszyńskiego, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Celem corocznego konkursu jest promocja zdrowego stylu życia oraz wpajanie zasad prawidłowego odżywiania, propagowanie profilaktyki chorób układu krążenia, układu oddechowego, nowotworów i otyłości, kształcenie nawyku higienicznego trybu życia oraz nauka pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 • Konkurs ortograficzny

  Poprawna pisownia, jak ważny to temat, możemy się przekonać, nie tylko przeglądając uczniowskie zeszyty, ale również oglądając różne programy telewizyjne, gdzie z lubością prezentowane są śmieszące niektórych, a zarazem gorszące innych, błędy, a delikatniej mówiąc, lapsusy językowe.

 • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM ”WIOSNA”

  10 maja 2018 roku w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie oraz rozdanie nagród dla uczestników GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem „WIOSNA”, organizowanego przez nauczycielki ed. wczesnoszkolnej- panią Ludwikę Obracaj i Katarzynę Holisz. Swym patronatem konkurs objął Wójt Gminy Brenna – Pan Jerzy Pilch. Jury w składzie: Pan Tomasz Klon i Pani Maria Płomieńska - Krzak miało niemały orzech do zgryzienia, gdyż ze wszystkich szkół napłynęło około 90 prac, a wszystkie prezentowały wysoki poziom.

 • Podsumowanie Kwietniowych Szkolnych Dni Profilaktyki

  W dniu 9 maja na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie Kwietniowych Dni Profilaktyki, które odbywały się na terenie naszej szkoły. W tym czasie uczniowie mogli skorzystać i uczestniczyć w kilku ciekawych zajęciach.

  5 kwietnia uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w prelekcji na temat przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy prowadzonej przez pana Ireneusza Brachaczka.

  10 kwietnia po raz pierwszy cała szkoła włączyła się do akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Przez radiowęzeł mieliśmy okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą autyzmu natomiast na placu szkolnym, na płocie zawieszono niebieskie balony jako symbol solidarności z osobami 
  z autyzmem.

 • Sukces Michała

  Wielkim sukcesem może pochwalić się uczeń klasy 5a, Michał Herzyk, który zdobył wyróżnienie w IV Regionalnym Konkursie Bibliotecznym "Wielki powrót Ondraszka czyli nowe, przedziwne historie o beskidzkim zbójniku w XXI wieku".

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl