Aktualności

 • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W dniu 27.04 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 • Finał Konkursu Biblijnego

  Hasło „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” było mottem XVII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla gimnazjum, którego finał odbył się 26 kwietnia 2018 r. w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Ze względu na reformę szkolnictwa, konkurs po raz ostatni już został przeprowadzony w takiej formie.

   

 • KULTUROZNAWCZY KONKURS ANGIELSKO-NIEMIECKI

  26 kwietnia w naszej szkole odbył się kulturoznawczy konkurs angielsko-niemiecki, organizowany przez mgr Beatę Greń i mgr Karolinę Jurys - Szmukier. W konkursie uczestniczyło 27 uczniów, którzy w zespołach rozwiązywali testy z zakresu znajomości kultury krajów anglosaskich.

 • DZIEŃ PATRONA 2018

  24 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się DZIEŃ PATRONA.

  Uczniowie klas trzecich przygotowały nowatorską akademię w formie audycji radiowej.

 • XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

  Dobiegła końca XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej koło Żywca. Konkurs objęty jest patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, w konkursie wzięły udział placówki oświatowe z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Prace konkursowe wyrażające piękno beskidzkiego folkloru, sztuki oraz krajobrazu miały różnorodną formę wyrazu artystycznego, od szeroko rozumianej plastyki poprzez muzykę do prozy i poezji. 10 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu z powiatu cieszyńskiego. Ogromnie cieszy fakt, że uczniowie z naszej góreckiej szkoły stanowili liczną grupę uczestników konkursu i zajęli wysokie lokaty.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl