Aktualności

 • Konkurs matematyczno-przyrodniczy

  5 czerwca 2018r. 18 uczniów klas 4-6 SP brało udział w konkursie 
  matematyczno-przyrodniczym zorganizowanym przez panie A.Kociomyk, K.Zowadę 
  i E.Jędrusiak. 

 • LAUREATKI KONKURSU LITEARACKIEGO

  Kornelia Rucka i Weronika Pasieka z klasy II a gimnazjum zostały laureatkami konkursu literackiego, który został zorganizowany przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej.

 • „Nasz szykowny piyrszok”

  W środę 30.05.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Z. Kossak w Pierśćcu odbyła się XI edycja Transgranicznego Gwarowego Konkursu Recytatorskiego „Tu sóm moji korzynie”, objętego honorowym patronatem starosty cieszyńskiego J. Króla i burmistrza Skoczowa M. Sitko.

 • SIÓDMA ODSŁONA SPOTKAŃ GIMNAZJALISTÓW Z TEATREM KRAKOWSKIM

  27 maja uczniowie klas III gimnazjum w Górkach Wielkich mieli okazję obejrzeć spektakl wystawiany na deskach Teatru Starego w Krakowie, mianowicie „Wesele” S. Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty.

 • GMINNY KONKURS LITERACKI „JA W MOJEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE”

  onkurs literacki, przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Górkach Wielkich, adresowany był do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum naszej gminy. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania, którego fabułę należało umiejscowić w regionie gminy Brenna z jej rozpoznawalnymi elementami kultury, zabytków, tradycji czy krajobrazu lokalnej okolicy. Celem przedsięwzięcia było pogłębianie wśród młodzieży znajomości zwyczajów i tradycji kultywowanych w miejscu zamieszkania, a także budowanie poczucia przynależności do małej ojczyzny.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl