Aktualności

 • Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas VII SP oraz II i III G

  Nie sposób dziś żyć bez reklamy: billboardy, kilkudziesięciosekundowe spoty telewizyjne, różnobarwne ulotki podsuwają co i rusz nowe, atrakcyjne ekstraokazje” - to tylko fragment dyktanda, z którym 24 maja zmierzyli się uczniowie klas VII SP oraz gimnazjaliści w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

 • Relacja z Górek. Podziękowanie.

  W dniach 23- 25 maja 2018r. uczniowie z Gimnazjum Specjalnego nr 62 w Krakowie uczestniczyli w wycieczce na Śląsk Cieszyński i Podbeskidzie. „Krakusy” zwiedzali Polski i Czeski Cieszyn. Mieli również okazję spotkać się z licealistami z Cieszyna oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich. Trzech uczniów SP w Górkach: Adrian Kuczera (kl.1a), Kamil Kociomyk (kl.2a) i Michał Sikora (kl.4d) zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie.

 • Rachmistrz

  22 maja 2018r. uczniowie klas 4-7 SP zmagali się z rachunkami w konkursie matematycznym Rachmistrz. 
  Bieżąca edycja tegoż konkursu polegała na rozwiązaniu przez uczniów 30 zadań rachunkowych w czasie 30 minut. 

 • XI Powiatowy Konkurs „Zadbaj o swoje zdrowie”

  Dnia 11.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mnichu odbył się XI Powiatowy Konkurs „Zadbaj o swoje zdrowie”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjów powiatu cieszyńskiego, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Celem corocznego konkursu jest promocja zdrowego stylu życia oraz wpajanie zasad prawidłowego odżywiania, propagowanie profilaktyki chorób układu krążenia, układu oddechowego, nowotworów i otyłości, kształcenie nawyku higienicznego trybu życia oraz nauka pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 • Konkurs ortograficzny

  Poprawna pisownia, jak ważny to temat, możemy się przekonać, nie tylko przeglądając uczniowskie zeszyty, ale również oglądając różne programy telewizyjne, gdzie z lubością prezentowane są śmieszące niektórych, a zarazem gorszące innych, błędy, a delikatniej mówiąc, lapsusy językowe.

 • Czy wiesz że...

  Edukacja - to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

  Gilbert Keith Chesterton

 • Czy wiesz że...

  Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem.

  Albert Einstein

 • Czy wiesz że...

  Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.

  Giordano Bruno

Script logo   StudioStrona.pl